10. Październik, 2015

W sobotę, 10 października 2015r. w parafii św. Józefa w Zielonej Górze małżeństwa Domowego Kościoła z całej diecezji spotkały się na pierwszym, w nowym roku pracy, dniu wspólnoty. Rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył i Słowo Boże do nas skierował moderator rejonu Zielona Góra I, ks. Piotr Grabowski.
Ks. Piotr zachęcał nas byśmy nie bali się świata, byśmy byli na niego otwarci, byśmy też głosili słowo Boże. Podkreślił również wartość małżeństwa i rodziny.

Po Eucharystii trwaliśmy na uwielbieniu i dziękczynieniu przed Jezusem i wołaliśmy o Ducha św., by napełniał wszystkie rodziny naszej diecezji swoją mocą, byśmy w tym roku pracy, którego hasłem jest „ W mocy Ducha św.” ożywili swą wiarę i doświadczyli mocy darów Ducha św.
Kolejnym punktem programu była konferencja wygłoszona przez ks. Roberta Patro, moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, której tematem było doświadczenie i rola Ducha św. w naszym życiu osobistym, małżeńskim, rodzinnym, wspólnotowym.

Ks. Robert w swojej konferencji zawarł piękne świadectwo osobistego doświadczenia mocy Ducha św. Powiedział również „…co roku słyszę, że potrzebujemy Ducha to znaczy, potrzebujemy nowości, potrzebujemy przebudzenia, kreatywności, nowego myślenia, entuzjazmu, działania …..”
Musimy się obudzić, ożywić i wołać o napełnienie Duchem św., prosić o jego dary i jak niegdyś pierwsi uczniowie Jezusa posługiwać nimi, bo taki ma być Kościół Chrystusowy żywy i prawdziwy, który się nie lęka i nie stoi w miejscu.
Dzień wspólnoty zakończył błogosławieństwem ks. Dariusz Orłowski nasz moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

10.10.15 dzien DK Ziel Gora (1)

10.10.15 dzien DK Ziel Gora (2)

10.10.15 dzien DK Ziel Gora (3)

10.10.15 dzien DK Ziel Gora (4)