6. Wrzesień, 2015

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września (06.09.2015r.) odbyła się już czterdziesta diecezjalna pielgrzymka ruchu Światło – Życie do swojej Matki, Cierpliwie Słuchającej. W tym roku pielgrzymce towarzyszyło hasło: „W jedności siła”.
Pierwszy weekend września stał się okazją dla wspólnot ruchu Światło-Życie, do dziękczynienia za dobro w minionym roku formacyjnym, podsumowania pracy rocznej i rekolekcji wakacyjnych.

Wielką radością dla wspólnoty DK była obecność nowej pary krajowej, Kasi i Pawła Maciejewskich, którzy podzielili się z nami swoim doświadczeniem, przypomnieli o idei rekolekcji, która przyświecała ks. Franciszkowi Blachnickiemu, założycielowi ruchu, a także odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących pracy formacyjnej, diakonii i pilotażu nowych kręgów.
Punktem kulminacyjnym pielgrzymki, poprzedzonej dniem wspólnoty animatorów i diakonii, była wspólna niedzielna eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego.
Podczas eucharystii nastąpiło też uroczyste przekazanie posługi nowym parom rejonowym i animatorom kręgów wspólnoty Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.
Wszystkim nowym parom odpowiedzialnym za Domowy Kościół życzymy wiele mocy i światła, pochodzących od Ducha Świętego. Niech dobry Pan prowadzi ich w posłudze na rzecz Kościoła.

06.09.2015 Pielgrz DK do rokitna (1)

06.09.2015 Pielgrz DK do rokitna (2)

06.09.2015 Pielgrz DK do rokitna (3)

06.09.2015 Pielgrz DK do rokitna (4)