26. Wrzesień, 2015

„W dniu 26 września wczesnym rankiem grupa dzieci ze Scholi Szachar wraz z opiekunami (Adrianna Wachowska, Agnieszka Chwałkowska, Adam Nowak) wyruszyła na warsztaty muzyczne organizowane przez Zespół ewangelizacyjny MOCNI W DUCHU w Łodzi. 
Warsztaty przeznaczone były dla scholi i zespołów parafialnych, organistów, animatorów różnych grup muzycznych oraz dla każdego, kto odkrył duchowy wymiar pieśni i chciał nauczyć się śpiewać, grać lub tańczyć. Hasło tegorocznych warsztatów „ Czekanie jest super”.
Program warsztatów był bardzo bogaty i interesujący. Na początku wszystkie grupy spotkały się w kościele Jezuitów by razem wielbić Boga. Następnie dzieci podzielone zostały na różne grupy warsztatowe dostosowane do swojego wieku. Brały udział w warsztatach śpiewu, tańca oraz gry na gitarze.
Dzieci z naszej scholii z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w warsztatach. Nie brakowało uśmiechów na twarzach. Opiekunowie i animatorzy grup z wielkim podziwem obserwowali zmagania swoich podopiecznych.
W samo południe o godz. 12.00 została odprawiona Msza św. z udziałem wszystkich uczestników warsztatów. Oprawę muzyczną sprawowała grupa MOCNI W DUCHU, Mszy św. przewodniczył ks. Remigiusz Recław SJ – Jezuita.
Po Mszy św. była przerwa obiadowa. W związku z tym, że w warsztatach uczestniczyło ponad 600 dzieci przywieziono ponad 200 sztuk pizzy ….mniam, mniam… 😉
Gdy już nasze brzuszki były pełne ,a buzie zadowolone rozpoczęła się kolejna część warsztatów. Po niej wszyscy uczestnicy zgromadzili się ponownie w kościele.
Finałem spotkania była prezentacja wszystkich grup. Dzieci pokazały to, czego nauczyły się na warsztatach. W kolejności prezentowały się grupy: „młodszy śpiew i taniec”, „średni śpiew i taniec”, „starszy śpiew i taniec” oraz grupy instrumentów smyczkowych, gitarowych i perkusyjnych.
W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom, dzięki którym wyjazd doszedł do skutku.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszego ks. Proboszcza Jerzego Kordiaka, który od samego początku wspiera nas w rozwoju scholii. Dzięki uprzejmości naszego Burmistrza Pana Wiesława Czyczerskiego nasza schola mogła zaprezentować się podczas warsztatów w nowych koszulkach, które w całości zostały zasponsorowane przez Pana Burmistrza. 
Bardzo, bardzo dziękujemy.
Ks. Norbertowi dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wyjazdu oraz za poranne błogosławieństwo wszystkich uczestników wyjazdu. Rodzicom za zaangażowanie i zaufanie w powierzenie opieki nad swoimi dziećmi.
Mamy nadzieje, że tegoroczne warsztaty na długo pozostaną w pamięci naszych pociech, a najbliższy czas będzie okazją do zaprezentowania tego, co się tam nauczyliśmy.
Dziękujemy!- Adrianna Wachowska i Agnieszka Chwałkowska.
Foto: Agnieszka Chwałkowska

SONY DSC

Zamieszczamy pełną prezentację „Warsztaty muzyczne dla dzieci w Łodzi”. Autorem wideo są Jezuici z Łodzi.