14. Czerwiec, 2015

Dnia 14 czerwca wczesnym rankiem Schola Dziecięca „ Szachar” z naszej parafii wraz z opiekunami udała się do Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach.
Dzięki gościnności tamtejszego Ks. Proboszcza Krzysztofa Kwaśnika odbyły się warsztaty muzyczne scholi z naszej i tamtejszej parafii. Dzieci w ramach warsztatów przygotowały całą oprawę Mszy św. Spotkanie miało na celu integrację dzieci nie tylko pod względem muzycznym, ale również w relacjach koleżeńskich. Grupa dzieci z Żar wraz ze swoim opiekunem zabrała nas na spacer po mieście. Pogoda jak zwykle dopisała. Wszyscy razem udaliśmy się na pyszne lody.
O godz. 13.00 została odprawiona Msza św. przez Wikariusza Ks. Mateusza Pobihuszkę. Podczas Mszy św. obie schole zaprezentowały swoje wokalne talenty.
Po Eucharystii udaliśmy się na ciepły poczęstunek przygotowany przez przemiłe Panie kucharki.
Spotkanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Z pewnością nasze relacje z tamtejszą scholą będą się rozwijać.
W drodze powrotnej odbyło się spotkanie z naszym byłym Wikariuszem Ks. Damianem Kołodziejem.
Dzięki przychylności księdza rozpoczęliśmy zwiedzanie terenu przy Pałacu Książęcym w Żaganiu.
Dzieci usłyszały ciekawą historię o początkach żagańskiej siedziby książęcej. W dalszej kolejności zwiedziliśmy poaugustyński zespół klasztorny. Ks. Damian pokazał dzieciom wnętrza zabytkowego klasztoru wraz z Biblioteką Augustianów.
Spotkanie przyniosło wiele radości zarówno dzieciom ze scholi , jak i Ks. Damianowi.

Jeszcze raz pragniemy podziękować Ks. Proboszczowi Krzysztofowi Kwaśnikowi, Ks. Wikariuszowi Mateuszowi Pobihuszce oraz Ks. Wikariuszowi Damianowi Kołodziejowi za gościnność i wszelką życzliwość.

Tekst i foto:  Agnieszka Chwałkowska

14.06.15 schola w Zarach (5)

14.06.15 schola w Zarach (6)

14.06.15 schola w Zarach (14)