6. Czerwiec, 2015

Dnia 06 czerwca br. odbył się Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie. Wśród licznie zgromadzonych dzieci (ponad 4 tysięcy) nie mogło zabraknąć dzieci z naszej Parafii.
Uczestnikami Dnia Dziecka były dzieci ze Szkoły Podstawowej wraz ze scholą dziecięcą i młodzieżową. O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Tadeusza Lityńskiego.
Przed błogosławieństwem nastąpiło uroczyste Zawierzenie dzieci Matce Bożej Roktiniańskiej.
Po Mszy św. rozpoczęła się część artystyczna festynu. Nie brakowało mnóstwa atrakcji, gier i zabaw. Pogoda dopisała, humory także.
Grupie dzieci towarzyszył nasz Wikariusz ks. Norbert Lasota, który w tym dniu obchodził swoje imieniny. Po Mszy św. dzieci z naszej Parafii wyśpiewały księdzu Norbertowi „Sto LAT” i wręczyły mu piękna laurkę z życzeniami. Dziękujemy Organizatorom, Opiekunom i Rodzicom za mile spędzony czas.

Tekst i autor wideo: Agnieszka CHWAŁKOWSKA