12. Maj, 2015

12.05.2015r. w naszej parafii odbył sie finał parafialnego konkursu dla dzieci ze szkoły podstawowej pod hasłem „Ojczyzna ma”.
Eliminacje do finału poprzedził test pisemny przeprowadzony w szkole, w wyniku którego do finalu zakwalifikowali się uczniowe: Aleksandra Jundziłł, Bartosz Białowąs, Paulina Nowaczyk, Maria Cegielska, Marcel Prążyński, Patrycja Spychała, Jakub Rucioch, Marta Rutter, Julia Piwecka i Kinga Szaj.

Podczas finału opartego na zasadach turnieju „Jeden z dziesięciu” finaliści odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy historycznej i wydarzeń religijnych w naszej historii Polski.
Zwycięzcami konkursu w naszej parafii zostali:
I miejsce – Marcel Prążyński
II miejsce – Jakub Rucioch
III miejsce – Maria Cegielska
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy będą nas reprezentowali na szczeblu diecezjalnym.

Konkurs przygotował Parafialny Oddział Akacji Katolickiej, a prowadził go Prezes POAK Jan Greczycho.
W jury konkursu zasiedli: Gabriela Raczyńska, Mariola Szukalska, Dorota Szatkowska i Jerzy Ganecki, członkowie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dypolmy i pamiątki książkowe.

Foto: Jerzy Ganecki