9. Maj, 2015

09 maja br. grupa ministrantów i lektorów z naszej parafii uczestniczyła w corocznej pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza w Paradyżu. W tym roku paradyskie ogrody zgromadziły blisko 800 ministrantów.
Wspólne świętowanie rozpoczęło się od katechez w poszczególnych grupach wiekowych, w trakcie których młodzi mogli usłyszeć m.in. o radości życia wynikającej z osobistego doświadczenia Boga. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. W homilii ks. Biskup mówił m.in. o konieczności stałej, osobiste formacji ministranta i każdego wiernego w oparciu o osobistą lekturą Pisma świętego.
Po uroczystej Mszy św. i posiłku rozegrano także diecezjalny konkurs finałowy Ligi Ministranckiej w piłce nożnej.
W kategorii szkół gimnazjalnych, po raz pierwszy w historii, w finałach diecezji wzięli udział także ministranci naszej parafii, którzy wcześniej okazali się bezkonkurencyjni w ligowych zmaganiach na szczeblu dekanalnym, rejonowym i strefowym.
Drużyna w składzie: Kamil Kowalczyk, Wiktor Nowak, Maksymilian Żabski, Daniel Kański, Miłosz Białasik, Kamil Białasik, Bartosz Łuka oraz Łukasz Jańczak zajęła ostatecznie trzecie miejsce, ulegając tylko po zaciętym meczu parafii w Bogdańcu (późniejszym triumfatorom) wynikiem 1:2.
Serdeczne gratulacje dla naszej drużyny i ufamy, że to nie ostatnie sukcesy naszych ministrantów!

Tekst i foto:  ks. Wikariusz Norbert Lasota, opiekun duchowy Liturgicznej Służby Ołtarza;  foto: Daniel Kański

09.05.15 Pielgrz_ministr_Paradyz  (3)