22. Kwiecień, 2015

22.04.2015 r. o godz. 15,00 sprzed kościoła parafialnego wyruszyła pielgrzymka ponad 50 wiernych ze Zbąszynka, Nowego Tomyśla i Babimostu do Sanktuarium św. Józefa, Klasztoru Ojców Karmelitanów Bosych w Poznaniu na spotkanie z Franciszkaninem Ojcem Anto Barišić z Medjugorje w Bośni i Hercegowinie.
Wyjazd zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju z naszej parafii.

Nabożeństwo modlitewne w Poznaniu rozpoczęło się o godz. 17,30 modlitwą różańcową prowadzoną przez Ojca Anto.
Następnie o godz. 18,00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ojca z Klasztoru Karmelitów Bosych podczas której, homilię wygłosił gość z Medjugorje.
O godz. 19,30 rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uzdrowienia duszy i ciała. Adorację prowadził z rozważaniami Ojciec Anto, a Miedzynarodowy Chór Pokoju uświetniał pieśniami adorację i całe nabożeństwo modlitewne.
Po adoracji kapłani błogosławili zgromadzonych wiernych na modlitwach w sanktuarium nakładając ręce na ich głowy.
Na zakończenie pielgrzymi upamiętnili swój wyjazd wspólnym zdjęciem z Ojcem Anto Barišićem gościem z Medjugorje.

Po głębokim przeżyciu ok. godz. 23,30 powróciliśmy do domów, wierząc w owoce duchowe dla nas, dla naszych rodzin, wspólnoty i parafii.

Foto: Jerzy Ganecki

22.04.14 spotk o.Anto Poznan 016