5. Grudzień, 2014

Po zakończonych parafialnych rekolekcjach adwentowych od czwartku 04.12.2014r. o godz. 17,00 rozpoczęły się Roraty.
Podczas Mszy św. roratnich przedstawiciele Parafialnych Róż Różańcowych zgodnie z harmonogramem, na początku Mszy św. zapalają świecę adwentową i przynoszą Dary Ołtarza podczas Eucharystii.
Msze św. roartnie dla dzieci są odprawiane również o godz. 17,00 w środy i piątki.

Dzieci z zapalonymi lampionami adwentowymi, w asyście księdza i służby liturgicznej, wchodzą do kościoła.
W trakcie Mszy św. słuchają kazania głoszonego przez ks. Wikariusza Norberta Lasotę i czytają modlitwę powszechną.
Na zakończenie Eucharystii ksiądz losuje trzy serduszka z przyrzeczeniem, złożone przez dzieci przed Mszą św. do koszyczka, i wylosowane dzieci zabierają fiugurkę Matki Bożej, przed którą modlą się z rodziną w domu do następnej Mszy św. roratniej. Animację Mszy św. roratniej dla dzieci przygotowuje pani katechetka Krystyna Antczak.

Foto: Jerzy Ganecki