11. Grudzień, 2014

Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w dniach 9, 10 i 11 grudnia, uczestniczyły w Rekolekcjach Adwentowych.
Siostry Apostolinki: s. Anna Pudełko i s. Alicja Świerczek, przeprowadziły spotkania z dziećmi w bardzo ciekawy sposób.
Rekolekcje dla młodszych dzieci, to bardzo rozśpiewane spotkania z Aniołami: Prośby, Pojednania i Dziękczynienia. Aniołowie to postacie bliskie małym dzieciom, stąd radość na ich buziach i zaangażowanie dzieci.

Tematyka spotkań dla starszych uczniów, to Eucharystia (po obejrzeniu filmu „Największy z Cudów”) i przygotowanie do adwentowej spowiedzi (na podstawie przypowieści o miłosiernym Ojcu.)
Trzeci dzień rekolekcji to Msza św. którą odprawił ks. Wikariusz Norbert Lasota.
Dzieci ubogaciły tę liturgię włączając się w modlitwę powszechną i procesję z darami, a siostry: Anna i Alicja poprowadziły katechezę w miejscu homilii i pięknie modliły się z nami śpiewem.

Wychowawcom i Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola dziękuję za opiekę nad dziećmi i współpracę. Krystyna Antczak.”

Foto: ks. Norbert Lasota

09-11.12.14 Rekol adw sp (1)

09-11.12.14 Rekol adw sp (2)

09-11.12.14 Rekol adw sp (3)