5. Lipiec, 2014

05.07.2014 r. w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Chóru Parafialnego „Milenium” z okazji 25 rocznicy jego powstania.
Mszy św. przewodniczył Proboszcz parafii ks. kan. Jerzy Kordiak, a w kocelebrze w intencji chóru modlili się Wikariusz ks. Damian Kołodziej i Paulin wywodzący się z naszej parafii o. Mateusz Szczepaniak, który pracuje aktualnie na parafii w Rzymie.
Homilię wygłosił ks. Proboszcz, który podziękował członkom chóru za ich uświetnianie przez tyle lat liturgii oraz różnych uroczystości na terenie parafii.
Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz Jerzy Kordiak na ręce dyrygenta Mariana Dobaka przekazał list gratulacyjny od bp Stefana Regmunta z życzeniami sukcesów w dalszej drodze artystycznej.

Inicjatorem założenia chóru parafialnego była członkini tego chóru Eugenia Angierska, a od początku jego istnienia dyrygentem jest Marian Dobak.

Po raz pierwszy chór zaśpiewał podczas Mszy Rezurekcyjnej 26.03.1989r. i od tego momentu chór śpiewa zawsze podczas każdej Rezurekcji.
Chór wielokrotnie koncertował i ubogacał śpiewem liturgię między innymi w Sanktuarium Maryjnym w Rokitnie, na Nocy Fatimskiej w Żaganiu i w Konkatedrze św. Jadwigi w Zielonej Górze z okazji powołania Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej.

W chórze aktualnie śpiewa 18 osób. Członkowie chóru i dyrygent zaparasza wszystkich chętnych parafian do śpiewania na Chwałę Pana.

Foto: Zdzisław Nowak

05.07.14 25lat choru (11)

05.07.14 25lat choru (24)