15. Luty, 2014

Uroczystości związane z 20-rocznicą powstania Wspólnoty Królowej Pokoju rozpoczęły się modlitwą Różańcową o godz.15,30.
Po tej modlitwie została odprawiona dziękczynna Msza się w intencji Wspólnoty, której przewodniczył Proboszcz naszej parafii ks. kan. Jerzy Kordiak. W koncelebrze Mszy św. uczestniczyli: ks. Zbigniew Nosal – Proboszcz Parfii pw. Św. Michała Archanioła w Świebodzinie, ks. Józef Białasik – misjonarz w Boliwii wywodzący się z naszej parafii i Wikariusz z naszej parafii ks. Damian Kołodziej, który wygłosił homilię.
W czasie Mszy św. przedstawiciele Wspólnoty czytali lekcję i modlitwę powszechną, śpiewali psalm oraz nieśli dary ołtarza.
Po Mszy św. wyświetlono w kościele 30 min prezentację, w której została przedstawiona historia powstania Wspólnoty, jej działalność oraz odbytych 15 pielgrzymek do Medjugorje.
Po wykonaniu wspólnej pamiątkowej fotografii w kościele, uczestnicy uroczytości przeszli do Domu Parafialnego na agapę. Agapa upłynęła w miłej atmosferze, podczas której wspominano miniony czas i śpiewano wspólnie pieśni.
W spotkaniu uczestniczyli też zaprzyjaźnieni parafianie z Wolsztyna, Babimostu, Gorzowa i Rydzyny, którzy też często uczestniczą w Wieczorze Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju każdego 25-go dnia miesiąca w naszej parafii.

Dziękujemy Matce Bożej za prowadzenie Wspólnoty Królowej Pokoju w naszej parafii i wysłuchiwanie naszych próśb.

15.02.14 20lat_wkp 029f

Foto: Jerzy Ganecki i Marcin Michalak