6. Grudzień, 2013

Adwent to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Ten czas w naszej parafii jest zawsze obchodzony z wypracowaną od lat tradycją.
U stóp ołtarza ułożony jest wieniec adwentowy z 4 symbolicznymi świecami, które są kolejno zapalane podczas wszystkich nabożeństw i Mszy św.
Msze św. roratnie rozpoczynają się zawsze o godz. 17,00.

Dzieci na Msze roratnie przychodzą z lampionami w każdą środę i piątek. Przy wygaszonym świetle w świątyni kapłani ze służbą liturgiczną przychodzą po dzieci, które zgromadzone są w przedsionku świątyni, by ich powitać i procesyjnie wprowadzić do kościoła. Podczas Mszy św. roratniej dzieci przygotowują animację liturgii, słuchają homilii w formie dialogu kapłana z nimi oraz składają „serduszka z wypisanymi ofiarami adwentowymi”. Na zakończenie Mszy św. są losowane 3 osoby, które zabierają figurę Matki Bożej do domu i przynoszą je na następne roraty.
Oprawę muzyczną przygotowuje schola parafialna „Szachar” i pan organista.
W pozostałe dni tygodnia oprawę Mszy św. roratniej przygotowują Parafialne Róże Żywego Różańca. Przed Mszą św. wyznaczona Róża odmawia dziesiątkę Różańca św., a na samym początku Eucharystii przedstawiciele Róży zapalają świecę roratnią, która ustawiona jest przy ołtarzu. Po wygłoszonej homilii przez kapłana celebrującego Mszę św.  przedstawiciele Róży Różańcowej niosą dary ołtarza.

Foto:  Jerzy Ganecki i Zdzisław Nowak

05.12.13 Adwent (2)