24. Listopad, 2013

24.11.2013r. podczas Mszy św. o godz. 11,00 w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata razem z Kościołem Powszechnym zakończyliśmy Rok Wiary w Kościele.
Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak celebrował Mszę św. i wygłosił homilię. Na początku Mszy św. ks. Proboszcz dokonał poświęcenia wody, którą pokropił zgromadzonych wiernych jako pamiątkę przyjęcia przez wszystkich Chrztu św. Po zakończonej homilii ks. Proboszcz czytał fragmentami Credo, a wierni wspólnie wyznawali swoją wiarę poprzez głośną odpowiedź „Wierzę”.  Na zakończenie Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, ks. Proboszcz prowadził Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia całego rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

Animację Mszy św. przygotowała Parafialna Akcja Katolicka wraz z przedstawicielami grup działających w parafii.
Ten rok był ważnym czasem dla parafian m.in. gościliśmy ikonę Jezusa Miłosiernego i przeżywaliśmy w tym czasie rekolekcje św.
W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zakończyliśmy w Kościele Rok Wiary.
Rok Wiary został zainaugurowany 11.10.2012r. przez Papieża Benedykta XVI podczas Mszy św. na Placu św. Piotra w Watykanie, a zakończony 24.11.2013r. przez Papieża Franciszka.
Rok ten obfitował w Kościele Powszechnym w ważne wydarzenia m.in. :
– 50 rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego,
– 35 Europejskie Spotkanie Młodzieży,
– Rezygnacja Papieża Benedykta XVI z urzędu i wybór nowego – Franciszka,
– Adoracja Eucharystyczna w Bazylice św. Piotra w łączności z wiernymi zebranymi w katedrach i kościołach na całym świecie,
– zatwierdzenie dekretu uznającego cud za wstawiennictwem bł. Papieża Jana Pawła II,
– przyznaie koncesji na cyfrowe nadawanie TV Trwam,
– 28 Światowe Dni Modziez w Rio de Janeiro i ogoszenie Krakowa gospodaryem 29 ŚDM,
– ogłoszenie daty kanonizacji bł. Jana Pawła II na 27.04.2014r.

Rok Wiary 674