25. Październik, 2013

„Rekolekcje szkolne w br., przebiegały w klimacie Bożego Miłosierdzia, ponieważ odbywały się podczas trwającej w parafii Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Pod Muchomorkiem,” gromadziły się w kościele, w dniach 24 i 25.10.2013, pod opieką swoich Nauczycieli i Wychowawców.


Pierwszego dnia rekolekcji poznały historię objawień Pana Jezusa siostrze Faustynie. Poznały też historię „Jasia,” który chciał, aby Pan Jezus był jego Przyjacielem, jednak żadnego dnia tygodnia, nawet w niedzielę nie „znalazł czasu,” by z Nim porozmawiać. Brak takiej rozmowy, mówił o. Piotr Zawada SAC, to brak modlitwy, który rodzi złe owoce nawet w życiu dzieci.
Drugiego dnia, o. Piotr pokazał jak łatwo „przywiązujemy” się do grzechu, jakie to niebezpieczne i jakie są następstwa takiego „przywiązania.” Dla starszych uczniów była możliwość przystąpienia do spowiedzi. Ojciec zachęcił wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania, aby Miłosierdzie Boże mogło dotknąć każdego z nas.
„Jezu ufam Tobie” to ulubiona modlitwa nie tylko siostry Faustyny ale także nasza, a dzięki tym rekolekcjom, stała się nam jeszcze bliższa. Wierzymy, że Pan Jezus Miłosierny udzielił nam wielu łask i że będą one widziane w kolejnych dniach i latach naszego życia.
Pani katechetka Krystyna Antczak.”

Foto:  Krystyna  Antczak

24-25.10.13 rekol dla dzieci (5)

 

Foto: Krystyna Antczak