27. Październik, 2013

O godz. 15,00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, prowadzoną przez rekolekcjonistę ks. Ireneusza Najdka , rozpoczęła się uroczystość zakończenia Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii.
Następnie Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak odprawił dziękczynną Mszę św.  Homilię wygłosił rekolekcjonista ks. Piotr Zawada, w której rozważał problem, kim jest Jezus w naszym życiu.

Oprawę liturgiczną przygotowały grupy parafialne, a muzyczną chór parafialny Milenium pod kierunkiem p. Mariana Dobaka i organista Rafał Rzeszuto.
Aby uzyskać odpust zupełny, ks. Piotr prowadził modlitwę i udzielił zebranym rekolekcyjnego błogosławieństwa. Poświęcił również pamiątki z Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego, krzyże i inne dewocjonalia.

Ostatnim momentem, przed pożegnaniem Obrazu, było zawierzenie przez ks. Proboszcza Jerzego Kordiaka Jezusowi Miłosiernemu całej naszej parafii.
Grupa Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego miasta, tak jak w dzień rozpoczęcia peregrynacji, wyprowadziła na swych ramionach obraz, który przy dźwięku syren z wozów strażackich pojechał do parafii Kosieczyn.

Foto: Jerzy Ganecki

27.10.13 pozeg obrazu (41)